kontakt@pl-2050.pl

Jesteśmy grupą osób, które współtworzyły ruch Szymona Hołowni. Co cztery lata najbardziej aktywni i świadomi obywatele aranżują nowy ruch polityczny, który ma naprawić Polskę. Taki ruch uzyskuje w każdych wyborach 12-14 % poparcia, wprowadza do parlamentu 30-40 posłów i za każdym razem jest po wyborach skutecznie niszczony przez liderów tego ruchu, których motywacją jest zrobienie własnej kariery politycznej i znalezienie sobie sposobu na życie, a nie reformowanie państwa.

Dokładnie te same zjawiska wystąpiły w ruchu, na czele którego stanęli Panowie Szymon Hołownia i Michał Kobosko. Dlatego trzy lata temu opuściliśmy ten ruch, dostrzegając te same naganne praktyki, jakie doprowadziły do upadku wszystkie wcześniejsze tego typu byty. Naszym podstawowym zarzutem, jako przedsiębiorców, był brak spójnego programu naprawy państwa, w tym szczególnie brak w tym programie jakichkolwiek reform mogących uwolnić przedsiębiorczość obywateli i ułatwić działalność gospodarczą małym i średnim przedsiębiorcom, umożliwiając tym samym szybszy rozwój gospodarczy Polski.

Kierowaliśmy się nadzieją, że uda nam się kontynuować działania naprawcze w jakich uczestniczyliśmy od początku i w jakich chcieliśmy uczestniczyć nadal. Dlatego zarejestrowaliśmy partię polityczną pod szyldem, który współtworzyliśmy i do którego mieliśmy moralne prawo, czyli Polska 2050.

Trafność naszej oceny potwierdza fakt, że od trzech lat odchodzą z ruchu Szymona Hołowni coraz to nowe grupy jego współorganizatorów i działaczy, dostrzegających, że rozbija on opozycję demokratyczną i działa na szkodę polskiej racji stanu, pośrednio wspierając PIS i całą współczesną Targowicę, działającą na rzecz Rosji, poprzez rozbijanie Unii Europejskiej od środka i systematyczne dążenie do wyprowadzenia Polski z demokratycznej Europy.

Przede wszystkim nie możemy utracić tych wszystkich aktywnych i wartościowych osób, które opuściły ten ruch. Tym razem nie mogą one odejść w niebyt. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy odeszli z tego Ruchu i wszystkich, którzy dotąd nie odeszli bo nie mieli dokąd, do zbudowania nowych struktur terenowych, opartych na demokratycznych zasadach i transparentnych wyborach. Wystarczy przesłać akces na adres mailowy: sekretariat@pl-2050.pl Po ukonstytuowaniu struktur terenowych obecne tymczasowe struktury partii zostaną rozwiązane i wybrane w nowych wyborach.

Nie przyjmiemy jedynie do nowych struktur posłów, senatorów i europarlamentarzystów, podkupionych przez Pana Szymona Hołownię z innych formacji politycznych. Politycy wybrani do Sejmu, Senatu lub Parlamentu Europejskiego z listy wyborczej danej partii reprezentują tę partię i jej wyborców. Ich przechodzenie w trakcie kadencji do innej partii, bez równoczesnego zrzeczenia się mandatu, traktujemy jako zdradę swoich wyborców. Budując nową partię będziemy kierowali się jednoznacznym kodeksem etycznym i dla takich ludzi nie będzie miejsca w naszych szeregach.